top of page

ABOUT  BILAL

1987’nin Aralık ayında İzmir’in şirin bir ilçesi olan Tire’de doğdum. İlköğretimi yurt dışında, lise eğitimimi ise Mersin’de tamamladım. Üniversiteyi Kosova Priştine’de, Yüksek lisansı ise Kazakistan’ın Almatı şehrinde tamamladım. Şuanda Kazakistan’ın başkenti olan Astana şehrinde bulunan Nurorda Kazak Türk Lisesinde Türkçe öğretmenliği yapmaktayım.

 Fotoğrafa karşı ilgim üniversite yıllarımda ortaya çıkmaya başladı. Daha önceleri ise herhangi bir araç ile çekilebilecek hatıra kayıt ediciydi benim için.

 İlk fotoğraf makinamı 2009 yılı içerisinde aldım. Manuel kullanım imkanı sunan compac bir makinaydı. Almamdan birkaç ay sonrasında Dslr bir makine almam gerektiğine karar verdim ve ilk Dslr makinam olan sony a300 model makinamı 2009’un aralık ayında aldım. Dslr kullanıcıları arasına girdikten sonra hem fotoğraf teknikleri hem de dijital düzenleme yöntem ve teknikleri üzerine derin araştırmalar yaparak kendimi bu alanda geliştirmeye başladım ve hala da buna devam etmekteyim. 

Her klasik fotoğraf sever gibi ilk başlarda dikkatimi çeken ve bana güzel gelen canlı cansız her durumu rasgele fotoğraflarken, daha sonraları ise portre manzara ve kurgusal çekimlerin bana daha güzel hazlar verdiğini fark ettim ve bu alanlarda çekimler yapmaya yoğunlaştım ve ekipmanımı  da bu kategorileri çekebilecek şekilde listeledim. Bu listenin bir bölümünü tamamlamış bulunsam da hala eksiklerim var.

Bu zaman içerisinde amatör ve profesyonel fotoğrafçılıkla uğrasan çok sayıda dostla tanıştım, hala süregelen yakın dostluklar kurdum. Bu dostluklar sayesinde çok yeni bilgiler öğrendim ve bu dostlukların benim hayatımda vazgeçilmez değerlere ulaştığını fark ettim. Kendimi hiçbir zaman belirli bir fotoğraf alanına sabitlemek istemiyorum çünkü her fotoğraf kategorisi beni heyecanlandırıyor ve ilgimi çekiyor, ondan dolayı her fotoğraf alanında araştırmalar yapmaya çalışıyor ve gelişime kapılarımı sonuna kadar açıyorum. 

Bir çok dergide ve sitede fotoğraflarımın yayınlanmış olmasına rağmen kendimi hiçbir zaman profesyonel olarak görmedim çünkü fotoğraf benim için hayatımda yer almış güzel bir hobidir ve hep de öyle kalmasını temenni ediyorum... Tüm fotoğraf severlere sevgiler selamlar.

bottom of page